Beşiktaş Başkanı Çebi: UEFA’ya gideceğim

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) Gaziantep FK ve Hatayspor’un Süper Lig’den çekilmesinin ardından verdiği kararı eleştirdi.

Beşiktaş’ın Vodafone Park’ta gazetecilere verdiği iftarda konuşan Çebi, “Biz bu işin sonuna kadar gideceğiz. Ligin bu şekilde tescil edilmesini doğru bulmuyoruz. Adil ve adaletli olduğunu düşünmüyoruz. Ben deplasmanda 2 maç fazla oynayacağım, rakibim kendi sahasında oynayacak. Kendi sahasında oynamak her zaman avantajdır. Bu kararla ilgili UEFA’ya gideceğim” ifadelerini kullandı.

Kulüpler Birliği Vakfı’nda kararın değişmesi için çekimser kalan kulüplere baskı yapıldığını savunan Çebi, şunları söyledi: “İlk başta maçlar oynanmamış kabul edilsin diyen 7 kulüp vardı. Sonra bizim gibi düşünenler 6’ya düştü. Kasımpaşa fikrini değiştirdi. Aksi görüş böylece 7’ye çıktı. 5 de çekimser vardı. Şu anki sistem için 5 kulübü arayarak fikir değiştirttiler. Bunu demokratik bulmuyorum. Kulüpler Birliğinin yazısının değiştirilmiş haliyle federasyon başkanı açıklama yapmıştır. Baskıyla fikir değiştirmeleri, çekimser kararlarını değiştirmeleri hiç hoş olmadı.”

‘BÜYÜKEKŞİ’NİN İFADESİ YAKIŞIKSIZ’

Kararın Fenerbahçe ve Galatasaray’ın durumu göz önünde bulundurularak verildiğini iddia eden Beşiktaş Başkanı, “Tabloyu önlerine aldılar. Kimler etkileniyor diye baktılar. Fenerbahçe ve Galatasaray’ın olumlu etkileneceğini düşünerek bu kararı verdiler. Cesaretleri varsa bizim istediğimiz kararı versinler, o zaman görürüz” diye konuştu.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin açıklamalarına tepki gösteren Çebi şöyle devam etti: “Bu kararın oldu bittiye getirildiğini ve iyi niyetli olmadığını düşünüyoruz. Kulüpler Birliğinde laf olsun diye konuşulup ardından bu kararın çıkarılmasını art niyetli buluyoruz. Büyükekşi’nin ‘Kamuoyunu meşgul etmeyin’ ifadesi yakışıksızdır. Senin kamuoyu dediğinin üçte biri zaten Beşiktaşlı. Konuyu kapatın falan diye dikte edemezsiniz. Burası Beşiktaş.

‘FENERBAHÇE İLE GALATASARAY’INKİ KAYIKÇI KAVGASI’

(Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Lale Orta) Galatasaray, Lale Orta’ya söylüyor, Fenerbahçe hakemlere söylüyor. İkisinin yaptığı da kayıkçı kavgası. Aslında ikisi de mutlu, mutsuz olanlar diğer takımlar. Halil Umut Meler’le ilgili yaptığı araştırma sonucu ‘Penaltı değil’ diyecek kadar yürekli, kendisini tebrik ettim. Biz tebrik ederken Galatasaray istifasını istiyor. Erden Timur, ‘Bu ligi bitirtmeyiz.’ dedi ceza vermediler, biz üçer gün arayla disiplin kuruluna sevk ediliyoruz. Niye sezon sonu konuşuyorsun? Şampiyon olursam konuşmayacağım, olmazsam konuşacağım mı demek istiyorsun?

FENERBAHÇE MAÇINI 14’E 10 OYNADIK’

Fenerbahçe maçını 11’e 10 değil, 14’e 10 oynadık. Fenerbahçe, 11 futbolcu ile sahadaydı. Taraftarı 12, Umut Meler 13, VAR hakemi Alper Ulusoy Fenerbahçe’nin 14. oyuncusuydu.”

Siyah-beyazlı futbolcular Arthur Masuaku ve Nathan Redmond’un sözleşmeleriyle ilgili de açıklamalarda bulunan Çebi, “Mevcut kadro oldukça iyi. Birbirine daha adapte olmuş durumdalar. Kadronun korunmasını tercih ediyoruz. Kontratların ekonomisi ve Beşiktaş’ın menfaatleri var. Masuaku’yla devam etmeyi planlıyoruz. İyi bir futbolcu, takıma da adapte oldu. Redmond’un kontratında opsiyon yok. Oturup pazarlık yapacağız. O da bizimle devam etmek istiyor. Dele Alli iyi niyetli bir oyuncu ama burada olmadı. Ceyhun Bey’e talimat verdim, ‘Ekonomisi uygun olursa ben devam etmek isterim, sıfır bonservisle oynamak istiyorsa gelsin şansımızı deneyelim.’ dedim.” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir