Demirtaş’tan DEM Parti mesajı

Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan ve 31 Mayıs’ta aktif siyaseti bıraktığını açıklayan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın yerel seçimler için, “DEM Parti’nin beklenti ve taleplerini dikkate almayan kaybeder” dediği kaydedildi.

Medyascope muhabiri Ferit Aslan’ın edindiği bilgilere göre, Demirtaş, yaklaşan yerel seçimler hakkında değerlendirmede bulundu.

Demirtaş, yerel seçimlerde bütün tarafların niyetini, yaklaşımını görmeden bir karar vermemek gerektiğini vurgularken, “DEM Parti’ye ve bize nasıl yaklaşıldığını görmek istiyoruz” dediğini aktarıldı.

“CEZAEVİNDE OLURSAK TARAFIMIZ BELLİ”
Seçimlerde cezaevinde olmaları halinde tutumlarının belli olacağını söyleyen Demirtaş, partisinin tavrının da buna göre şekilleneceğini öngörüyor. Demirtaş’ın, “DEM Parti’nin beklenti ve taleplerini dikkate almayan kaybeder” dediği ifade edildi.

Demirtaş’ın partisiyle müşterek hareket edeceği aktarılırken, DEM Parti’nin yerel seçimler için kararını netleştirmeden önce cezaevlerinde tutuklu bulunan tüm partililerin görüşünü alacağı belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir