Erdoğan’dan Kabine toplantısı sonrası açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığında Beştepe’de toplanan Kabine toplantısı sona erdi. Toplantı 3 saat 45 dakika sürdü.

Erdoğan toplantı sonrası yaptığı açıklamada öğrencilere cep telefonu desteğine dair “Piyasa satış fiyatı 9 bin 500 TL’yi geçmeyen cep telefonu ve bilgisayarlar için toplamda 5 bin 500 TL’yi geçmeyecek şekilde cihaz desteği vereceğiz.

Örgün eğitimdeki üniversiteli gençlerimize bir hatla sınırlı olmak üzere 12 ay boyunca aylık ücretsiz 10 GB kota tanımlıyoruz.

18 yaşına giren tüm gençlerimize de bir yıl süreyle genç kart vereceğiz. Bu kartın sahibi tüm gençlerimiz kültürel etkinliklerden ücretsiz faydalanabilecek.” ifadesini kullandı.

Erdoğan yeni evlenen çiftlere Aile ve Gençlik Bankasından karşılanmak üzere faizsiz kredi imkanı sunacaklarını, bunu pilot proje olarak deprem bölgesinde uygulayacaklarını söyledi.

Erdoğan ekonomiye dair “3 yılın sonunda 1,3 trilyon doları aşan bir ekonomik büyüklüğü ve 15 bin dolar kişi başı geliri yakalayacağız. Türkiye Yüzyılı biz ilan etmiş olsak da bu vizyon 85 milyonun tamamının milli hedefidir. Türkiye’yi büyütmek ve güçlendirmek, hangi siyasi görüşe mensup olursa olsun hepimizin ortak gayesidir. Hiçbir ayrım yapmadan milletimizin her bir ferdini OVP’ye destek olmaya davet ediyorum. 85 milyon el ele gönül gönüle Türkiye’yi hedefleriyle buluşturacağız. Hem depremin yaralarını saracak hem de Türkiye’yi hedefleri ile buluşturacağız.” değerlendirmesini yaptı.

Sürecek…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir