iOS 17’nin yeni Haptic Touch özelliği iPhone’unuzun bir anda hızlandığını hissettirecek

iOS 17’deki küçük bir değişiklik, iPhone’unuzu nasıl kullandığınızı etkileyebilir ve telefonunuzun bir anda hızlandığını hissettirebilir. Apple’ın 3D Touch ve Haptic Touch özelliklerini bilen uzun süreli iPhone kullanıcıları ise bunu gerçekten sevecek.

Kısayolları açmak için iPhone uygulama simgelerine rutin olarak uzun basmıyorsanız, bu iOS 17 yeniliği deneyiminizi hızlandırmanıza yardımcı olmayacaktır. 3D Touch ve halefi Haptic Touch’ın yaptığı da bu: Uygulamalar için kısayollar açmak.

  • iOS 17 incelemesi: İOS 17 özellikleri neler? Yeni İOS ne kadar iyi?

Bu kısayollar, belirli uygulama özelliklerine simgeye dokunup uygulamaya girmekten daha hızlı ulaşmanızı sağlıyor. Örneğin, App Store uygulama simgesine uzun basarak hemen uygulama arayabilir veya uygulama güncellemelerine bakabilirsiniz.

Haptic Touch’a ulaşmak için Ayarlar‘a gitmeniz ve ardından Erişilebilirlik – Dokunma yolunu takip etmeniz gerekiyor. Burada Haptic Touch satırını bulun ve dokunun.

Üç seçenek göreceksiniz: Hızlı, Varsayılan ve Yavaş. Haptic Touch iOS 17’de Varsayılan olarak ayarlandığından, kısayolların açılmasını hızlandırmak için Hızlı‘yı seçmeniz yeterli olacaktır.

Hız farklarını deneyimlemek için aynıekrandaki resme dokunun. Hızlı ayarı, Varsayılan’dan daha hızlı. İki kat daha hızlı mı emin değiliz, ancak hız değişikliği kesinlikle fark ediliyor.

Karşılaştırmalı olarak, iOS 16 size iki Haptic Touch seçeneği sunuyordu: “Hızlı” ve “Yavaş“. Eski “Hızlı” artık “Varsayılan” ayara eşdeğer. Bu nedenle, yeni “Hızlı” ayarı fark yaratmayı başarıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir