İYİ Parti’den istifa eden Adnan Beker: 28 Mayıs’ta Tayyip Bey’e oy verdim

İYİ Parti’den istifa eden Ankara Milletvekili Adnan Beker, TV100’de yayımlanan Taksim Meydanı’na konuk oldu.

Ankara’dan milletvekili adayı olarak yer aldığı 14 Mayıs’taki Genel Seçim’de oy kullanmadığını ifade eden Adnan Beker “28 Mayıs’ta Tayyip Bey’e oy verdim. Kime vereyim başka bir aday yok ki” dedi.

Beker ayrıca “İYİ Parti çatısı altında ülkeye daha fazla katkı sağlayamayacağını düşündüğü için istifa ettiğini” savundu.

“Altılı Masa’ya katılmasaydık bizim milletvekili sayımız 90’dı” diyen Beker, “Yarım saat yalvardım, biz o masaya oturmayalım dedim” diye konuştu.

Beker özetle şunları söyledi:

‘MERAL HANIM’IN MORALİ ÇOK BOZUKTU’

“İYİ Parti’den Ankara için aday olsaydım yüzde 20’nin üzerinde oy alırdım. Seçim kazandırırım, kaybettiririm bilemem. Ben her çıktığım seçimle oyumu arttırarak giderim. Seçimin kaybedildiği gece oradaydım. Herkes oradaydı. Bütün genel başkan yardımcıları filan. Cenaze evi gibiydi, herkes çok üzgündü. Meral Hanımın da morali çok bozuktu.”

‘MASAYA OTURMAYALIM DİYE YALVARDIM’

Yarım saat yalvardım, biz o masaya oturmayalım dedim. Biz o masaya oturmasaydık bizim milletvekili sayımız 90’dı.

’28 MAYIS’TA TAYYİP BEY’E OY VERDİM’

“Tek üzülmeyen bendim. Kemal Bey’e oy vermedim. Oy da istemedim. 14 Mayıs’ta oy kullanmadım, 28 Mayıs’ta Tayyip Bey’e oy verdim. Kime vereyim başka bir aday yok ki.”

‘CUMHURBAŞKANIMIZ TAK TAK YAPTI ADAMA’

“Cumhurbaşkanımızla Almanya Başbakanı’nın olduğu canlı yayını izlerken, bugün Almanya büyük bir ülke, dünya seyretti Cumhurbaşkanımız tak tak yaptı adama, adamın sesi çıkmadı sadece baktı. Ben bununla gurur duyarım siz duymadınız mı?”

‘BENDEN DE PARA İSTENDİ, VERMEDİM’

“Partimizde şöyle konular oldu. Milletvekilleri pazarlandı, milletvekilleri para verdi. Bu bizim partimizin her toplantısında konuşulmaya başlandı. Fakat bunu konuşan da Meral Akşener’e kim ne götürüp yalan konuşuyorsa o da kendini savunma durumuna geçti. Ben kendisine gitti ‘Bu konulara girme, kimsenin bir şey dediği yok millet bu konulardan rahatsız oluyor’ dedim. Bu sefer banka hesapları çıktı. Biz TBMM’de otururken Musavvat Bey geldi, Genel Merkez’in bir ihtiyacı varmış milletvekillerinden talebi oldu. ‘Sen şu kadar ver sen şu kadar ver’ dediler. Benden de istendi, ben vermedim.”

‘ANKARA İÇİN ADAY OLMAK İSTERİM, NEDEN İSTEMEYEYİM?’

Sevinç’in “Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olmak istiyor musunuz?” sözlerine Beker “İsterim tabii ki neden istemeyeyim” ifadeleriyle yanıt verdi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir